کراتینه کردن مو چیست؟

کراتینه کردن مو چیست؟

کراتینه کردن مو فرایندی است که در آن ، یک متخصص مو پروتئین کراتین را به ساختار مو اضافه میکند.
کراتین یک پروتئین است که به طور طبیعی در مو ناخن و سلول های اپیتلیال موجود در لایه های بیرونی پوست وجود دارد.

گاهی اوقات به دلیل عدم رسیدگی منظم ؛ استفاده مکرر از لوازم آرایشی ( مانند رنگ مو و دیگر مواد آرایشی ) موها ، سشوار و اتو کشیدن های مرتب آسیب میبیند ، این در حالی است که موها نیز همانند پوست و دیگر بخش های بدن نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند.

کراتینه کردن مو روشی است که امروزه به وفور در نقاط مختلف جهان استفاده میشود ؛ در این روش آسیب های مو تا حد قابل قبولی برطرف میگردد و درخشندگی و لطافت به موها بازگردانده میشود .

این روش یک معجزه در صاف کردن موها نیز به محسوب میشود زیرا به سرعت موها را صاف کرده و وز آنها را از بین می برد . به همین دلیل بی دردسر بودن ، این روش بین خانم ها محبوب بوده و نتایج آن سریع به دست آمده و ماندگار است.

انواع كراتين:
سه نوع كراتين در بازار موجود است كه شما مي توانيد با توجه به خشكي و نوع موهايتان يكي را انتخاب كنيد.
نوع اول: كراتيني كه موجب سلامتي و احياي موهاي آسيب ديده مي شود و تا حدي پروتين و مواد معدني داخل مو را تأمين مي كند. اين نوع كراتين در مواردي كه مو در اثر رنگ و مواد شيميايي آسيب ديده يا به دليل مصرف شامپوهاي نامناسب، كلر آب و استفاده مكرر از سشوار و اتوي مو دچار آسيب ديدگي شده استفاده مي شود.
نوع دوم: كراتيني كه در آن مواد صافي وجود دارد و باعث صاف شدن موهاي مجعد و فر مي شود، اين كراتين مناسب موهاي فر، وز و مجعد است.
نوع سوم: كراتيني كه هر دو ساختار فوق را شامل مي شود، يعني هم عمل صافي و لخت كردن موها و هم احيا و سلامت آنها را انجام مي دهد.
در مجموعه رخ طلايي، ١٦ مدل كراتين موجود مي باشد كه براي هر يك از شما عزيزان بنا به جنس مو، آسيب ديدگي مو، مجعد بودن يا وز بودن مو توسط خانم فريبا به صورت كاملاً تخصصي مورد استفاده شما عزيزان قرار مي گيرد.

2018-12-03T11:55:39+00:00